Archiv pro štítek: Formičky

Vánoce jsou tady!

Dnes to byla výborná spolupráce – Klárka dělala dárečky, Eliška vykrajovala hvězdičky a já “uřízl” tento vánoční stromeček. Mimochodem, pokud byste nevěděli, tak v těch dvou velkých krabicích jsou auta na dálkové ovládání (holky o nich básní už několik měsíců) a v těch malých kabelka (pro nejlepší kamarádku Danielku) a letadlo (pro Adama, se kterým pro změnu ve školce dovádí Eliška).

Suroviny: zelená paprika, plátkový sýr, cherry rajčátka a domácí kváskový chléb od maminky
Doba přípravy: 10 minut

Vánoce jsou tady!

Liška

Včera jsem holky trochu více utahal na kole, takže vstávaly až o půl deváté. Chtěl jsem jim připravit jednoduchou hravou snídani než se probudí. Ale probudily se a nakonec pomáhaly – Eliška vybrala formičku a Klárka původní obrázek z marmelády dozdobila kousky jablka a dodělala čumák.

Suroviny: toastový chleba, máslo, marmeláda, jablko (oči) a cereálie (čumák)
Doba přípravy: 3 minuty

Srdíčko pro maminku

Maminka dnes odjíždí na sraz ze základní školy do Zlína a Klárka s Eliškou zůstávají na víkend doma samy s tátou. A aby se mamce nestýskalo, vyrobili jsme ji na rozloučenou speciální hravou snídani.

Suroviny: vajíčka, salátová okurka, plátkový sýr, máslo, chleba a cherry rajčátka
Doba přípravy: 15 minut

Medvídek

Speciálně pro Elišku – medvídek a hračky

Suroviny: toastový chléb, sýr, šunka, hrášek
Doba přípravy: 20 minut

Medvídek

1000 fanoušků na Facebooku

Drazí fanoušci, děkujeme vám všem za podporu. Včera Hravé snídaně dosáhly 1000 fanoušků na Facebooku, a tak jsme dnes připravili speciální oslavu.

Suroviny: domácí toastový chléb, máslo, sýr, šunka, okurky, rajčata, dortové svíčky
Doba přípravy: 20 minut

Rozdělení prací:

  • Klárka – hlavní vykrajovač a kráječ
  • Eliška – hlavní ochutnávač

1000 fanoušků

Lísteček

Máme 599 fanoušků na Facebooku! Díky všem za přízeň.

Původně to měl být skřítek Lísteček (postavička, kterou jsem si kdysi vymyslel a od té doby musím povídat jenom pohádky o Lítečkovi). Když jsem si všiml počtu fanoušků, akčně jsme snídani doplnili číslem 600, ale to se moc nepovedlo. Ale co, hlavně že to bylo dobré.

Suroviny: volské oko (ty formičky na vajíčka jsou super), sýr, rajčata, okurky, kečup a kousek domácí klobásky od tety Evy (zbytek snědla Eliška a táta)
Doba přípravy: 20 minut

Lísteček

Adventní kalendář

Klárka minulý týden vymyslela, že na další snídani vyrobíme adventní kalendář. Posuďte sami, jak se to nakonec podařilo. Hvězdiček je 24 a ten sněhulák v kolébce je podle slov Klárky Ježíšek. Dárky pod stromečkem jsou zleva doprava: baťůžek, kolo s přehazovačkou, panenka a zavírací nožík.

Suroviny: plátkový sýr, šunka, zelená paprika, cherry rajčátka, tmavý chléb
Doba přípravy: 20 minut

Adventní kalendář